"Malarz maluje obrazy na płótnie, ale muzycy malują swoje obrazy na ciszy"

 

Witaj na stronie Kamertonline. Nazywam się Katarzyna Maliszewska, a powyżej przytoczone słowa traktuję jako swoje muzyczne motto. Należą one do brytyjskiego dyrygenta polskiego pochodzenia - Leopolda Stokowskiego.

Muzyka towarzyszy mi od lat najmłodszych i nie wyobrażam sobie życia bez niej. Pomimo poważnych problemów zdrowotnych, związanych z niedosłuchem, od dziecka kroczyłam w kierunku muzycznej pasji, a więc poniekąd trochę pod prąd... Mając tę świadomość, ukończyłam studia nie związane z muzyką - ale dzięki nim nabyłam umiejętności, które przydają mi się na co dzień. Nie boję się "śrubokręta", radzę sobie przy różnego rodzaju majsterkowaniu przy gitarze, a prowadząc szkołę muzyczną Kamerton - staram się zapewnić  uczniom i nauczycielom jak najbardziej ergonomiczne warunki pracy. Moimi kolorami od dawna są dźwięki, a główną ich paletą - gitara. Ucząc się gry na gitarze, miałam szczęście podglądać grę znakomitych muzyków, a przede wszystkim wspaniałych, motywujacych do grania, pozytywnych ludzi, chętnie dzielących się swoją wiedzą i doświadczeniem (między innymi takich, jak Leszek Cichoński, Janusz Konefał, Marek Raduli czy Roman Puchowski). Wielokrotnie uczestniczyłam w warsztatach muzycznych Blues nad Bobrem - początkowo jako uczeń, a z czasem jako wykładowca. To był naprawdę dobrze spędzony czas, w którym odkrywałam pasję zarówno uczenia się, jak i przekazywania jej młodszym adeptom gitary. To niezapomniane wrażenia i znajomości na lata. Polecam każdemu! Warto rozwijać swoje pasje i marzenia. W moich pojawiło się trochę zespołów, przeglądów, wspólnych koncertów z muzycznymi przyjaciółmi. Trochę mi tego brakuje, ale... podobno prawdziwe życie zaczyna się po czterydziestce... :P I tak oto nieprzerwanie poznaję tajniki muzycznego malowania, odkrywam wciąż na nowo "kolory" i nie byłabym sobą, zachowując je tylko dla siebie...

Wydawało by się, że obecny postęp technologii i szeroki dostęp do wiedzy, jaki daje internet, pozwala na samodzielną i dobrą naukę gry praktycznie na każym wymarzonym instrumencie. Paradoksalnie tak do końca nie jest. Coraz częściej brakuje uporządkowanego "po kolei" materiału, który pozwoliłby na pełną satysfakcję osiąganych efektów samodzielnej nauki. Skąd taka moja opinia? Wystarczy przejrzeć dowolne forum muzyczne, aby się o tym przekonać. "Jakich utworów nauczyć się na początek? Nie mam pojęcia od czego zacząć, a bardzo chcę grać", "co mam ćwiczyć na początek? Chcę być dobrym gitarzystą"... itp. to tylko niektóre z często pojawiających się pytań. Odpowiedzi, które są udzielane w bardzo dobrej wierze, niestety potrafią często wprowadzić młodych adeptów gry w niemały zawrót głowy. Bo tyle różnych opini, jak różne wzorce do naśladowania... Jest ogrom bardzo dobrych materiałów do nauki gry na gitarze, dostępnych na blogach, czy profilach YT gitarzystów przekazujących z pasją swoją wiedzę i doświadczenie innym gitarzystom. Jest ich tak wiele, że nie wiadomo... no właście. Od czego zacząć i jak kontynuować samodzielną naukę, aby miała przysłowiowe "rece i nogi"... Może by tak połączyć siły?

Pomyślałam o stronie, na której każdy mógłby zrobić przysłowiowy pierwszy krok... Stronie, na której dany temat można poznać z wielu stron, a to dzięki linkom do różnych materiałów dostępnych w internecie, poruszających to samo zagadnienie. Stronie uporządkowanej tematycznie. Stronie, na której oprócz samej teorii, znajdą się ćwiczenia i porady, jak przekształcić ją w praktykę. Stronie,na której znajdą się rożne dostępne publikacje ze szczegółowym omówieniem tego, do kogo są kierowane i co zawierają. Stronie, którą współtworzyć może każdy, kto ma ochotę podzielić się swoją muzyczną pasją z młodszymi adeptami. Zapraszam do współpracy.

Na stronie są cztery podstawowe bloki tematyczne. Jeśli będzie taka potrzeba, to będzie ich więcej.

Teoria, a w nim następujące działy: Pojęcia - Elementarz - Rytmika i Melodyka - Gamy i Skale - Akordy i Harmonia - Solo i Improwizacja. Blok ten ma formę artykułów, które niejednokrotnie są wzbogacone o rozpisane ćwiczenia do samodzielnego wykonania, a także nagrania wideo (link do materiału filmowego w artykułach).

Wideo obejmujące działy: Testy i Prezentacje, Lekcje gitary, Zapowiedzi i Relacje.

Porady - blok zawierajacy artykuły, jak również materiały wideo, dotyczące wskazówek "jak" i "dlaczego" :)

Opracowania - to blok zawierający opracowania wybranych utworów muzycznych. Zilustrowany stopień trudności ich wykonania powinien pomóc w wyborze tych, które będą odpowiednie dla Twojego poziomu gry.

Nieodłącznym elementem samodzielnej nauki grania jest moim zdaniem także uczestnictwo w zorganizowanych warsztatach muzycznych, koncertach oraz korzystanie z dostępnej literatury na interesujacy nas temat. Na stronie pojawiać się będą na bieżąco informacje o pozycjach - moim zdaniem, wartych poznania.

 

Zapraszam do wspólnej nauki i pozdrawiam,
Katarzyna Maliszewska

Kamertonline na fb

Profil Kamertonline na facebook-u i bieżące informacje na temat strony, zwiastuny materiałów edukacyjnych, pytania, prośby i uwagi użytkowników, i wiele innych...

Lampiaki Serwis Leszno

Serwis wzmacniaczy lampowych w Lesznie Wielkopolskim! "Lampiaki" bardzo szybko odnajdują swoich fanów. Nic dziwnego. Fachowość, wiedzę oraz pasję Serwisanta, potwierdzają liczne relacje z bieżących napraw, a także ciekawostki na ich temat, zaś forma ich przedstawienia przypomina bloga, który czyta się "jednym tchem"

Absonic

Oficjalna strona sklepu wydawnictwa muzycznego Absonic. Ogromny wachlarz propozycji nut, podręczników, książek oraz szkół wideo do nauki gry na gitarze i nie tylko...

Alvera

Szkoła Kamerton Katarzyna Maliszewska jest partnerem biznesowym firmy Alvera, która prowadzi wypożyczalnię gitar klasycznych. Jeśli chcesz spróbować gry na gitarze, a nie masz jeszcze swojego instrumentu, wypożyczalnia gitar Alvera pomoże.

BnB

Festiwal Blues nad Bobrem to znakomita oferta koncertowa, warsztatowa oraz przegląd zespołów bluesowych. Doskonała kadra, rewelacyjna atmosfera i niezapomniane wrażenia. Bardzo polecamy!