8 czerwca 2018 roku było koncertowo :) Uczniowie z klas gitarowych, pianina oraz ukulele dali popis swoich umiejętności podczas muzycznych prezentacji na zakończenie roku szkolnego szkoły "Kamerton" w Bibliotece Ratuszowej. Usłyszeliśmy bardzo różną stylistycznie muzykę - zarówno tę klasyczną, jak i rozrywkową. Utwory prezentowane były solo, ale i w duetach. Pojawiły się znane melodie, grane przez początkujących adeptów gitary, tj. np. "Uciekaj myszko", "Happy Birthday", "Wlazł kotek na płotek", "Stary niedźwiedź mocno śpi", czy "Kurki trzy", "Była sobie żabka mała". W bardzo wiosenny nastrój wprowadziła melodia "Wszystko kwitnie w koło" zagrana w duecie z nauczycielem gitary - panem Piotrem Kleinschmidt. "Odę do radości" mogliśmy posłuchać zarówno w wersji gitarowej, jak również granej solo na pianinie. Utwór Leonarda Cohena "Hallelujah" zawsze cieszy się "popularnością" :). Było tak i tym razem. Usłyszelismy tę piękną melodię na gitarze, ale również w duecie gitarowo-wokalnym. Z repertuarem muzyki klasycznej zaprezentowali się uczniowie, grając m.in. "Wiosnę" Vivaldiego, "Gawot" i "Bourree" J. S. Bacha, "Andantino" F.Carrulli, "Mały Romans" T. Stachak,  . Bardzo ciekawym i nastrojowym, był występ duetu pani Kasi Wojczyszyn (flet prosty) z uczennicą (ukulele) w utworze "Last rose of summer". Żywiołową reakcję zebranej publiczności wywołał m.in. występ jednego z uczniów, który wraz z nauczycielem gitary (panem Piotrem Kleinschmidt) wykonał cover utworu "Message in a bottle" z repertuaru zespołu The Police. Niemniej interesujące były prezentacje muzyczne takich utworów, jak: "Knockin' on heavens' door" (Bob Dylan), "Kiedy byłem małym chłopcem" (T. nalepa), czy "Amazing Grace" w duecie na ukulele. Z tych mniej znanych, na pewno warto wspomnieć o "Mojej starej pelerynie", zagranej w gitarowym duecie ucznia z nauczycielem. W utworach "fingerstyle" zaprezentowali się nieco bardziej zaawansowani gitarzyści z klas gitarowych pani Kasi Maliszewskiej. A były to m.in.: "Hit the road jack" (Percy Mayfield), czy "Stand by me" (Ben E.King). Na ostatnią chwilę zdążyli mama z synem, którzy w duecie na zakończenie koncertu zagrali gitarowe "Boogie Woogie".

Gościnnie na gitarach akustycznych wystąpiły Agnieszka oraz Martyna - uczennice pani Kasi Maliszewskiej z zaprzyjaźnionego GCK w Krzemieniewie.

Każdy wykonawca koncertu otrzymał podziękowania w postaci dyplomu i kubeczka z "Kamertonem". 
Ponadto na wszystkich uczestników koncertu oraz gości czekał poczęstunek, pzrygotowany przez Cukiernię Nowaczyński.

Zapraszamy do obszernej galerii z koncertu w Bibliotece Ratuszowej na profilu fb.
Zdjęcia wykonali Igor Jeleński (Lampiaki Serwis Leszno) oraz Witold Spisz (Witold Spisz Fotografia). DZIĘKUJEMY!
Fotorelacja 1 (fot. Igor Jeleński)
Fotorelacja 2 (fot. Witold Spisz)

Umowa o naukę

Umowa

Cennik

Cennik

Formularz zgłoszeniowy
Formularz uczestnika zajęć w szkole Kamerton

Zgłoszenie

Zobacz na YT

Zobacz na YT

Zobacz galerię zdjęć

Zobacz galerię zdjęć

Zobacz galerię wideo

Zobacz galerię wideo

Lampiaki Serwis Leszno

Serwis wzmacniaczy lampowych w Lesznie Wielkopolskim! "Lampiaki" bardzo szybko odnajdują swoich fanów. Nic dziwnego. Fachowość, wiedzę oraz pasję Serwisanta, potwierdzają liczne relacje z bieżących napraw, a także ciekawostki na ich temat, zaś forma ich przedstawienia przypomina bloga, który czyta się "jednym tchem"